Αποτελέσματα Κιλκίς 28 Απριλίου 2018

Σήμερα Σάββατο έγιναν δύο αγώνες για την Α1 κατηγορία.
Πρώτος αγώνας για άνοδο στη Γ Εθνική ανάμεσα σε ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΙΛΚΙΣ με αντίπαλο την ΑΕ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου 2-1 υπέρ του Αλέξανδρου και δευτέρου ημιχρόνου 3-3. Στην παράταση που ακολούθησε νικητής αναδείχθηκε το Πολύκαστρο με 3-4. Ο αγώνας έγινε στο δημοτικό στάδιο του Κιλκίς και άρχισε στις 16:30.
Διαιτητής αγώνα ο Σέζος με βοηθούς τους Παπαδόπουλο Ι. και Κωτούλας. Παρατηρητές Γαβριηλίδης με Τσαρίδη.
Ο δεύτερος αγώνας ήταν ανάμεσα σε ΠΑΟΝΕ ΕΠΤΑΛΟΦΟΥ με ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΔΡΟΣΑΤΟΥ σε αγώνα μπαράζ για υποβιβασμό στην Α κατηγορία της ΕΠΣ Κιλκίς.
Αποτέλεσμα αγώνα στη κανονική διάρκεια ισόπαλο 0-0 και στη διαδικασία των πέναλτι 4-3 υπέρ του Επταλόφου.
Διαιτητής ο Τακίδης με βοηθούς τους Σαρηγιαννίδη και Καποδίστρια. Παρατηρητής ο Θεοδωρίδης.
Πρόγραμμα αγώνων ΕΠΣ Κιλκίς για Κυριακή 29 Απριλίου με ώρα έναρξης 17:00.