Ήττα για τον Κιλκισιακό από Αετό Ορφανού

Δεύτερη αγωνιστική για τον πρώτο όμιλο της Γ Εθνικής σεζόν 2019-20 και η ομάδα του Κιλκισιακού δέχτηκε «βαριά ήττα 0-5 από τον Αετο Ορφανού«
  Αναλυτικά η επίσημη ανακοίνωση του Κιλκισιακός Α.Ο για το παιχνίδι που μας ενημερώνει είναι:
«Με βαριά ήττα 0-5 από τον Αετό Ορφανού ξεκίνησε τις υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Γ» Εθνικής ο Κιλκισιακός, το συγκρότημα του Ηλία Στογιάννη ξεκίνησε την αναμέτρηση με κατοχή το πρώτο 20 λεπτό χωρίς να κινδυνέψει ενώ είχε και την πρώτη καλή ευκαιρία στο 18″ μετά από μακρινό σουτ του Μπελιτσα στην συνέχεια και σε διάστημα 10″ λεπτών από το 25″ έως το 35″ δέχθηκε δύο πανομοιότυπα γκολ σε κόντρα αντεπίθεση κάτι ανάλογο έγινε και στο 45″ αλλά ο επιθετικός του Αετού ανατράπηκε και σημειώθηκε πέναλτι υπέρ τους το οποίο απέκρουσε ο Καμπας αλλά στην επαναφορά έγινε το 0-3.
 Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55″ η ομάδα μας έμεινε με 10 παίχτες μετά την αποβολή του Τουρσιδη, στο επόμενο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ έγινε το 0-4 τα επόμενα λεπτά δεν είχαν να επιδείξουν τίποτα το ιδιαίτερο εκτός από την φάση του 85″ όταν και πάλη σε κόντρα επίθεση έγινε το τελικό 0-5.
Την επόμενη 3η αγωνιστική ο Κιλκισιακός φιλοξενείται από τον Ηρακλή Ζυγού.
ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Καμπας, Τσωτσος, Τριανταφυλλίδης, Ξανθόπουλος, Τουρσιδης, Κουκουλεκης, Ρανδζης, Καρασαββίδης, Καπαγιαννιδης, Μπελιτσας, Δημητριάδης.
Επίσης αγωνίστηκαν ως αλλαγή: Μαυροκεφαλιδης, Συμεωνίδης, Βοσδου, Πιπερτζης«
Κλείνοντας το άρθρο «Ήττα για τον Κιλκισιακό από Αετό Ορφανού» να σας ενημερώσουμε για τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου.
Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2019 & 16:00
Κιλκισιακός ΑΟ 0 – 5 Αετός Ορφανού
Ένωση Αλεξανδρούπολης 1 – 2 Κεραυνός Πέρνης
Άρης Αβάτου   4 – 1 Δόξα Κ. Καμήλας
Πανσερραϊκός   1 – 1  Πανδραμαϊκός
Απόλλων Παραλιμνίου   4 – 0  Δόξα Θεολόγου
Νέστος Χρυσούπολης   4 – 1   Ορφέας Ξάνθης